Přihlaste se do nového online kurzu Klima je příležitost

Vzdělávací centrum TEREZA otevírá nový online kurz podle stejnojmenné knihy Petra Daniše pro všechny učitele, lektory a průvodce starších žáků od 14 let věku. S registrací neváhejte, kurz je zdarma pro prvních 150 přihlášených. Začínáme už 18. října.

Pomoci vám porozumět řešením pro ochranu klimatu na společenské i osobní úrovni a poskytnout vám k tomu materiály pro práci se studenty – to jsou dva hlavní cíle kurzu. Získáte jednotlivé kapitoly knihy Klima je příležitost v elektronické podobě, návrhy lekcí pro studenty, shrnutí klíčových souvislostí od autora a další.

Vybrané pasáže knihy také v rámci kurzu jako první dostanete i v audio verzi a budete si je moci sami poslechnout nebo je pustit vašim studentům. Audio načetl moderátor Českého rozhlasu Honza Kovařík. „I ten pouhý výtah knihy, který jsme natočili, by měl číst nebo slyšet úplně každý. Je to nesmírně přesvědčivý, a přitom nadějeplný text, a já jsem moc rád, že jsem mohl být u toho,“ zhodnotil spolupráci na online kurzu.

Kurz je samoobslužný a budete ho moci projít svým vlastním tempem. Budete mít ale dvě příležitosti potkat se a diskutovat s dalšími účastníky a také s autorem knihy a průvodcem kurzu Petrem Danišem. „Chtěl bych pomoci každému, aby si uvědomil nejenom to, jak velká je změna klimatu hrozba, ale také jak velká je ochrana klimatu příležitost. Řešení tu jsou a my vzdělavatelé dnes můžeme sehrát zásadní roli v tom, aby jim lidé rozuměli a podporovali je“, slibuje si od kurzu jeho autor.

Pro sledování YouTube videí je třeba povolit marketingové cookies

Podrobné informace a možnost přihlášení najdete zde: https://klimajeprilezitost.cz/kurz/.

Web tvoří: