Země na talíři

Poslední letní akce v rámci Festivalu dokumentárních filmů o životním prostředí, potravinách a klimatu Země na talíři, který má již 10 let za cíl zvyšovat povědomí o odpovědném zemědělství a dopadech produkce potravin na společnost a planetu Zemi.

Zdroj: https://pixlr.com/

Termín:

16. července 2024, 16:00-20:00

Místo konání:

Olomouc, Pevnost poznání

Základní informace: 

V desáté sezóně posunujeme obsah festivalu od dokumentů o potravinách k širším tematickým záběrům, které ukazují dopad našich každodenních rozhodnutí na stav životního prostředí v kontextu změny klimatu. Pozitivní a hravou formou hledáme s našimi diváky v dokumentárních filmech, přednáškách a workshopech odpovědi na otázku, jak chránit naši planetu. Festival nabízíme jako výukovou aktivitu pro základní, střední i vysoké školy.

Tentokrát pro vás chystáme program věnovaný šetrnému zemědělství! Můžete se těšit na kombuchový workshop, zábavný kvíz o super ceny, představení Evropského klimatického paktu a premiéru belgického snímku Vzhůru na pole! Téma ekologického zemědělství, agrolesnictví a šetrnosti k přírodě v České republice probereme v rámci debaty s Jiřím Gottwaldem, lesníkem, vášnivým včelařem a zemědělcem, který na svém pozemku v Požaze hospodaří šetrně a s důrazem na měnící se klimatické podmínky.

Vstup na festival je zdarma.

Program:

16:00 – Workshop Jak na kombuchu
17:00 – Kvíz o ceny a představení Evropského klimatického paktu
18:00 – Promítání dokumentu Vzhůru na pole!
19:00 – Debata po filmu – O šetrném zemědělství s Jiřím Gottwaldem

Trailer k filmu Vzhůru na pole!

Pro sledování YouTube videí je třeba povolit marketingové cookies

Podrobný program festivalového dne v Olomouci a další informace najdete na webové stránce Země na talíři.

Akci pořádá: Na mysli, z.ú.

Web tvoří: