Vize a cíle

Klimatická změna nemusí být jen hrozba, je i příležitostí
společně věci změnit. A právě tomu pomáhají naše metodiky
a učební materiály o klimatu.

Vize a cíle iniciativy Učím o klimatu

Klimatickou změnu bereme jako příležitost

Kolem nás probíhají zásadní změny a je jen na nás, jaký jim dáme směr. Klimatickou krizi proto nevnímáme jenom jako výzvu, která vyžaduje okamžité řešení. Bereme ji zároveň jako příležitost. Příležitost změnit naše životy k lepšímu, vypořádat se s riziky, ohroženími, obavami a frustracemi. Společně se totiž můžeme zasadit o soudržnější a spravedlivější společnost i zdravější přírodu a planetu.

Vzdělávání v hlavní roli

Tak zásadní společenská transformace ale nemůže nastat bez vzdělávání. Právě mladí lidé mají přirozený zájem o klima, angažují se a chtějí něco změnit. A my, vzdělavatelé, každodenně rozhodujeme, jestli jejich nadšení podpoříme nebo promarníme.

Podporujeme vyučující i ty, kterým se věnují

Už dnes ve školách i mimo ně pracují stovky vyučujících, kteří se klimatickou změnou zabývají. Snaží se šířit povědomí o jejích příčinách, představují možná řešení a motivují žáky k jejich realizaci. Věříme, že díky svému nadšení dokáží nemalé věci. Proto pro ně připravujeme učební materiály, programy a akce, které jim v jejich úsilí pomohou.

Abyste v tom nebyli sami

Když za něco bojuje jednotlivec, je to obdivuhodné. Když se ale o věc zasadí celá skupina, je to účinné. A právě proto vznikl tento web. Vybrané české organizace a odborníci se spojili, aby dál předávali zkušenosti pedagogů a škol. Chceme, aby se tento portál stal místem, které spojuje a podporuje spolupráci. Ať už jste učitelé, odborníci, pracovníci veřejné správy nebo žáci a studenti, přispějte do něj a pomozte udělat svět udržitelnější. 

Web tvoří: