Učitelé učitelům: Petra Šimonová

Podívejte se na video, které pro vás nahrála Petra Šimonová o svých zkušenostech s klimatickým vzděláváním na základní škole.

Pro sledování YouTube videí je třeba povolit marketingové cookies

O jídle v předmětu Environmentální výchova

Petra Šimonová vyučuje na 2.stupni na Základní škole Jílové u Prahy, dříve působila ve Vzdělávacím centru TEREZA. Na škole učí přírodopis, zeměpis a speciálně zaměřený předmět environmentální výchova. V tomto videu vám představí 2-3 vyučovací hodiny, které si připravila do předmětu Environmentální výchova a které souvisí s klimatickým vzděláváním.

Jak přemýšlet o jídle v souvislosti s klimatickou změnou? A jak může vypadat tvorba klimaticky neutrálního jídelníčku? Více najdete ve videu.

Petra je mimo jiné autorkou lekce Farma zvířátek aneb klimatická dohoda, ve které žáci analyzují jednání zvířátek z animovaného videa a analyzují jednotlivé „názorové“ proudy, které se v debatě o klimatické změně objevují. Na závěr shrnují, co konkrétně pomáhá nebo brání klimatické dohodě.

Autorka: Petra Šimonová, ZŠ Jílové u Prahy, vytvořeno pro Člověk v tísni, o. p. s.

Vyzkoušejte také

Farma zvířátek aneb klimatická dohoda

Proč je tak náročné shodnout se na řešení složitých problémů, jako je např. klimatická změna? Pomocí atraktivního videa analyzujte jednotlivé […]

Více informací

Zdroj: Člověk v tísni

Jídlem za lepší klima

Během lekce se žáci prostřednictvím plakátu s infografikou seznámí s tím, jaký vliv mají potraviny z našeho jídelníčku na klima. Dále pak vyjmenují […]

Více informací

Foto: Vzdělávací centrum TEREZA

Učitelé učitelům: Jiří Karen

Podívejte se na video, které pro vás nahrál pan učitel Jiří Karen o svých zkušenostech s klimatickým vzděláváním v dějepise.

Více informací

Pro sledování YouTube videí je třeba povolit marketingové cookies
Web tvoří: